Written by 17:33 Przemyślane

Nie ma odwrotu – Zakładam swój blog!

Właśnie tak zaczynam swój blog.

Zaczęło się gdzieś w styczniu. Do głowy zaczęły przypływać niespokojne myśli: “Pamiętasz? Chciałaś pisać, mieć swojego bloga, robić coś więcej i nie leżeć na kanapie oglądając kolejne głupie programy”. Zamykałam oczy i skupiałam się na czymś innym, przecież jestem zbyt leniwa, żeby go prowadzić. Kilka miesięcy później uległam.

Takim oto sposobem jesteśmy w tym miejscu. Wy tam, ja tu. Pierwsza połowa 2020 była zwariowana. Zaczynałam pracę i próbowałam się odnaleźć w rzeczywistości bez studiów i oczywistego kierunku. Raz na jakiś czas docierały do mnie pogłoski o koronawirusie, pożarach i całej reszcie, ale skupiona na mnóstwie własnych spraw na inne rzeczy patrzyłam zza szkła. Może te styczniowe myśli odeszłyby w zapomnienie na dłużej, gdyby nie przymusowa izolacja. Wszyscy wokół odgrzebywali swoje dawne pasje, czemu ja nie miałabym zrobić tego samego?

Najwięcej czasu przy pracy poświęciłam chyba na rozmyślanie. Zastanawiałam się nad formą: co powinnam w niego włożyć, jak to zrobić. Przeglądałam różne hosty, domeny. Myślałam, w jaki sposób nazwać ten blog i który szablon zastosować.  Nie mogłam się z sobą zgodzić. Nadal nie jestem pewna wszystkich opcji, które wybrałam. Do tego dochodziły głosy, które mówiły, że po pół roku się znudzę i tylko zmarnuję swoje pieniądze oraz czas. Punków, w których mogłam zacząć, było kilka. Padło na koniec czerwca. Blog na razie stoi i działa.

Co tu  znajdziesz?

Zostawiam wam blog nie do końca dopracowany, ale mam nadzieję merytoryczny, interesujący i ciekawy. Jak widzicie, w tej chwili są dwie kategorie. Pierwsza kognitywistyczna będzie zawierała trochę to podstawy kognitywistyki, trochę to nowe badania w tym rejonie. Druga — przemyślane — jest nieco luźniejsza o moich zwariowanych przemyśleniach (sama jestem ciekawa, co się tam wydarzy). Później będziemy myśleć dalej. 

Tymczasem postaram się nie być leniwa i nie znudzić się tak szybko. Postaram się wrzucać regularnie posty. Poprowadzę również stronę FB (link tutaj).

Chętnych zapraszam również na mój prywatny Instagram.  

Także do poczytania! 

 

(Visited 186 times, 1 visits today)
Close